TERMOTRANSFEROVÉ PÁSKY

U termotransferových pásek je velmi důležitý jejich vhodný výběr, kterým lze výrazně ovlivnit kvalitu tisku samolepicích etiket v termotransferových tiskárnách a tím ji přizpůsobit vhodnosti následné aplikace. Lze je rozdělit dle složení, kvality a typu tiskárny (s plochou tiskovou hlavou a Near Edge).

Pro výběr termotransferové pásky je také nezbytné určit návin barviva OUT či IN, dutinka 1“ (25,4 mm) nebo ½“ (12,7 mm) resp. typ tiskárny, pro kterou
je páska určena. Barvy pásek mohou být černá (standardní nabídka), zelená, modrá, červená, bílá, zlatá, stříbrná.

VOSKOVÁ PÁSKA (WAX)

Je vhodná k potisku papírových etiket (etikety pro sklady, logistiku, výrobu, maloobchod, velkoobchod, jednotlivá či skupinová balení).

Je určena pro všeobecné použití s jednoduchou aplikací (tisk textů a čárových kódů).

Hlavní výhodou jsou nízké náklady na potisk etiket. Standardní kvalita je vhodná pro potisk etiket spíše z matného papíru (Vellum).
Kvalita premium má lepší odolnost vůči mechanickému otěru. Obsahuje malou příměs pryskyřice, proto je vhodná například k potisku pololesklého papíru (Primecoat).

VOSK-PRYSKYŘIČNÁ PÁSKA (WAX-RESIN)

Standardní kvalita je vhodná k potisku fólií z PE, PP a dalších materiálů (tisk čárových kódů, drobných textů a grafiky), nesplňuje vyšší nároky vůči vysokým teplotám nebo rozpouštědlům.

Využití jako etikety pro sklady – venkovní použití, MO a VO etikety, automobilový průmysl, zdravotnictví a farmaceutické aplikace. Kvalita premium je určena do náročnějších podmínek -  odolává například chemikáliím nebo vlhkosti.

PRYSKYŘIČNÁ PÁSKA (RESIN)

Standardní kvalita je vhodná pro široké spektrum potiskovatelných materiálů např. PE, PP, PET, PVC a další.

Tato páska splňuje vyšší odolnost vůči teplotám, mechanickému otěru apod.
Kvalita premium odolává některým chemickým látkám a vlhkosti. Využití jako etikety pro sklady – venkovní použití, MO a VO etikety, automobilový průmysl i další odvětví.
Je určena pro řešení náročných
a nestandardních aplikací.

Z naší nabídky TTR v kvalitě premium Vám můžeme nabídnout i ty, které jsou vhodné např. pro potisk textilu.

VOSK-PRYSKYŘIČNÁ PÁSKA NEAR EDGE / WAX-RESIN NEAR EDGE

Její předností je velmi dobrá odolnost vůči mechanickému otěru. Využití je obdobné jako u vosk-pryskyřičné pásky pro tiskárny s plochou hlavou.
Splňuje vysoké nároky na kvalitu tisku při vysoké rychlosti. TTR má silnější podkladový materiál, díky kterému nemůže dojít k přetržení pásky.

 

NEVÁHEJTE SE NA NÁS OBRÁTIT S JAKÝMKOLIV DOTAZEM:

NAŠE DALŠÍ PROJEKTY

GRAFIKO PRINT s.r.o.
© 2018 All rights reserved.

Tel.: (+420) 381 276 702
Email: info@grafikoprint.cz

Sídlo: Soběslavská 2090, Tábor
Provozovna: Měšická 3083, Tábor

TOP